Δευτέρα 05 Μάρ 2018
ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΙΚΡΟΥΣ ΜΑΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ
Κλίκ για μεγέθυνση

Το Σάββατο 24 Φεβρουαρίου άνοιξε η αυλαία της αγωνιστικής περιόδου 2018 και για τους μικρούς αθλητές του Ποδηλατικού Ομίλου Πατρών.

Στην Καλαμάτα ο Μεσσηνιακός Γ.Σ. διοργάνωσε αγώνες δρόμου για τις μικρές κατηγορίες στην πίστα καρτ. Γενικά η συμμετοχή ήταν καλή αφού συμμετείχαν αθλητές και αθλήτριες από όλη την Πελοπόννησο και από σωματεία της Αθήνας.

Ο Π.Ο. Πάτρας συμμετείχε με 14 αθλητές και αθλήτριες με την συνοδεία των υπευθύνων και γονιών. Έγιναν δύο αγωνίσματα, πρώτα της Ατομικής Χρονομέτρησης και στη συνέχεια της αντοχής. Συνολικά όλοι οι αθλητές κατάφεραν να πάρουν 7 χρυσά- 2 Αργυρά και 1 χάλκινο μετάλλια.

Η ΓΙΑΚΟΥΜΕΛΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ στην κατηγορία Μίνι μεγάλα κορίτσια και ο ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ στα Μίνι μικρά αγόρια έκαναν το απόλυτο αφού κατάφεραν να κερδίσουν και τους δύο αγώνες.

Στην κατηγορία Παμπαίδων ο ΠΕΦΑΝΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ. στην Ατομ. Χρονομέτρηση πήρε την 1η θέση και στην Αντοχή ενώ ήταν μπροστά στην τελευταία στροφή έπεσε και έτσι έχασε την νίκη.

Στις Πανκορασίδες η ΚΑΡΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ πήρε την 1η θέση στην Αντοχή και την 2η θέση στην Ατ. Χρονομέτρηση.

Στην κατηγορία Μίνι μεγάλα αγόρια ο ΠΟΛΥΔΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛ. Πήρε την 1η θέση στην Αντοχή και την 3η στον αγώνα Ατομ. Χρονομέτρησης.

Στα Μίνι μικρά αγόρια ο ΜΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ πήρε την 2η θέση στην Ατ. Χρονομέτρηση. Ενώ είχε πτώση στον αγώνα αντοχής.

Την ίδια ημέρα Σάββατο 24/2/2018 διεξήχθη από τον Π.Σ. ΚΡΟΝΟ ΝΙΚΑΙΑΣ αγώνας ανάβασης Ατ. Χρονομέτρησης στο Λουτράκι. Ενώ είχαν δηλώσει αρκετοί αθλητές να συμμετάσχουν, λόγω των κακών καιρικών συνθηκών που επικρατούσαν στην Πάτρα τις πρωινές ώρες πήγαν μόνο οι : ΓΙΑΝΝΟΥΤΣΟΣ ΜΙΛΤΟΣ 17ος (χρόνος 21,46) – ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΗΛΙΑΣ 52ος(25,50) και ο ΜΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ 8ος(26,03) και ο ΦΡΑΜΠΙΤΣΗΣ ΔΗΜ (23,16) εκτός συναγωνισμού γιατί καθυστέρησε να πάει στην εκκίνηση.

Αύριο Κυριακή στο Λουτράκι θα διεξαχθεί ο αγώνας αντοχής έχουν δηλώσει συμμετοχή 25 αθλητές μας. Θα συμμετάσχει και αύριο η ομάδα που προπονεί ο Β. Αναστόπουλος SEG RACING ACADEMY με συνολικά 13 αθλητές.