logo-enel

Σάββατο 07 Μάι 2022
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ ΠΟΛΥΔΕΡΟΠΟΥΛΟΣ - ΤΟΥΡΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΑΝ
Κλίκ για μεγέθυνση
Η Αυλαία έπεσε χθες αργά το απόγευμα για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας Πίστας στο Ολυμπιακό Ποδηλατοδρόμιο Αθηνών. Κατηγορίες : Ε-Ν-Π-Κ 5-6-7/5/2022.
Την διοργάνωση έκανε η Ελληνική Ομοσπονδία Ποδηλασίας - Hellenic Cycling Federation με μεγάλη επιτυχία !
Ο Π.Ο.Π. (Ποδηλατικος Ομιλος Πατρας) ΠΟΠ ήταν κυρίαρχος του "παιχνιδιού" και οι αθλητές/αθλήτριες του "σάρωσαν" τα μετάλλια χωρίς να αφήσουν περιθώρια αμφισβήτησης της αξίας τους σαν αθλητές και σαν σύλλογος !
Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας Πίστας 2022 Ε-Ν-Π-Κ .
Μετάλλια για Πολυδερόπουλο , Κάρλου και Τουρλή !
Οι αθλητές /αθλήτριες του συλλόγου μας χθες 6/5/22 κατά την πρώτη ημέρα αγώνων στο ΟΑΚΑ σάρωσαν τα μετάλλια !
16ος ατομικό Πουρσουίτ
(Οι Φραίμης και Νταβέλης να σημειώσουμε ότι είναι πρωτοεμφανιζόμενοι και είχαν καλή παρουσία ).
🥇200μ. Ταχύτητα Πρωταθλήτρια Ελλάδας.
🥇500μ Ατομική Χρονομέτρηση Πρωταθλήτρια Ελλάδας .
Δέσποινα Τουρλή
🥇 Ατομικό Πουρσουίτ Πρωταθλήτρια Ελλάδας.
8η Κεϊριν.
Επίσης η ομάδα μας ως Πρωταθλήτρια Ομάδα Πίστας στην κατηγορία Παίδων κατέκτησε τη 2η θέση στην κατηγορία Νεανίδων πάλι τη 2η θέση και στην κατηγορία Κορασίδων 3η θέση.
Οι αθλητές /αθλήτριες μας συνολικά κατέκτησαν για όλες τις ημέρες των αγώνων :
9 🥇 χρυσά μετάλλια
3 🥈 αργυρά μετάλλια
5 🥉 χάλκινα μετάλλια
Το Δ.Σ. του συλλόγου μας μόνο υπερηφάνια και δέος αισθάνεται για αυτά τα παιδιά που κάθε φορά δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό και κατακτούν στόχους! Θα πρέπει να πούμε και ένα μεγάλο μπράβο στους προπονητές Γιώργο Κάρλο και Παύλο Χαλκιόπουλο που όχι " απλά" είναι προπονητές των αθλητών μας αλλά επειδή είναι δίπλα τους σε κάθε καλή αλλά και κάθε δύσκολη στιγμή τους !
Από καρδιάς ευχόμαστε σε όλους καλή συνέχεια στις αγωνιστικές υποχρεώσεις και καλή επιστροφή !
Ευχαριστούμε επίσης και τους χορηγούς μας που και σε αυτούς τους αγώνες ήταν κοντά στο σύλλογο μας και κοντά στους αθλητές μας !