Τετάρτη 24 Απρ 2019
ΣΕ ΔΡΟΜΟ - ΜΤΒ ΚΑΙ  ΠΙΣΤΑ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣΑΝ ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΜΑΣ
Κλίκ για μεγέθυνση
  1. UCI KOS GRAN FONTO (18-20/4/19) 3ος Ο ΒΟΥΚΕΛΑΤΟΣ ΝΙΚΟΣ

Εξέπληξε ο ΒΟΥΚΕΛΑΤΟΣ ΝΙΚΟΣ με την τρίτη θέση στον πρώτο διεθνή αγώνα στην Κω, μετά από μεγάλη αποχή από τους αγώνες. Έτρεξε πολύ καλά ίσως με μεγαλύτερο ενθουσιασμό, αφού έκανε ένα δυνατό ξεκόλλημα προς το τέλος του αγώνα και κυνηγούσε μόνος του τους δύο προπορευόμενους αθλητές με συνέπεια λόγω του δυνατού αέρα να κουραστεί πολύ και να τον ξαναπιάσει το κυρίως γκρουπ. Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια.

1. ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΙΡΚΟΥΙ ΠΟΥ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΣΤΟΝ ΣΧΙΝΙΑ ΤΗΝ 20 Απριλίου 2019.

Στους διασυλλογικούς αγώνες Σιρκουί που διοργάνωσε ο Παναθηναϊκός στην Αθήνα ο Όμιλος μας συμμετείχε με 11 αθλητές και αθλήτριες. Η συμμετοχή ήταν πολύ μεγάλη έτρεξαν περίπου 280 αθλητές.
Στην κατηγορία των Εφήβων ο ΒΑΡΩΤΣΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ πήρε την 1η θέση και ο ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΘΟΔΩΡΟΣ την 3η θέση. Στην κατηγορία των Παμπαίδων ο ΠΟΛΥΔΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ την 1η θέση και ο ΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ την 3η θέση. Στους Παίδες ο ΜΠΟΥΛΙΑΣ ΝΙΚΟΣ την 2η θέση και ο ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ την 4η θέση. Στην κατηγορία Κορασίδων - Πανκορασίδων η ΚΑΡΛΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ πήρε την 3η θέση (είχε τεχνικό πρόβλημα με την αλυσίδα) η ΓΙΑΚΟΥΜΕΛΟΥ ΑΡΤΕΜΙς την 4η θέση και η ΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΝΑ την 5η θέση. Στα Μίνι μεγάλα ο ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ κατέλαβε την 6η θέση, και τέλος στην κατηγορία Ανδρών - Νέων ο ΓΙΑΝΝΟΥΤΣΟΣ ΜΙΛΤΟς την 6η θέση.

1. METEORA MTB RACE Β. ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ 20 Μαΐου 2019.
    Αγώνα Ορεινής Ποδηλασίας που διοργάνωσαν η cycling Hellas ο ΠΑΣ Πηνειός η Περιφ. Θεσσαλίας και ο Δήμος Μετεώρων για 4η συνεχόμενη χρονιά. Αφετηρία και τερματισμός από την πλατεία Καστρακίου. Από τον Π.Ο.Πάτρας συμμετείχε ο ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΗΛΙΑΣ και κατέλαβε την Τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο.

1. GRAND PRIX PISTA ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ ΑΠΟ Α.Ο.ΘΗΣΕΑΣ

Χθες 23 Απριλίου 2019 ο Α.Ο. ΘΗΣΕΑΣ διοργάνωσε το Grant prix pista Akropolis                    στο Ολυμπιακό Ποδηλατοδρόμιο στο Ο.Α.Κ.Α. Ο Π.Ο.Πάτρας συμμετείχε με συνολικά 8 αθλητές, εν όψει της προετοιμασίας για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα πίστας που θα γίνει τον επόμενο μήνα.
             Εντυπωσίασε στην κατηγορία των Παίδων ο ΜΠΟΥΛΙΑΣ ΝΙΚΟΣ με την απόδοσή      του, αφού και στα δύο αγωνίσματα (Scratch - Eliminasion) που πήρε μέρος κατέκτησε τις

πρώτες θέσεις και τα χρυσά μετάλλια. Ο ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ κατέλαβε την 5ηυ θέση και στα δύο αγωνίσματα και ο ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ την 8η θέση στο Scratch.
Η ΚΑΡΛΟΥ ΚΝ/ΝΑ στην κατηγορία Κοασίδων, κατέλαβε την 3η και 2η θέση αντίστοιχα. Στην κατηγορία Ανδρών-Νέων στο αγώνισμα πόντων ο ΓΙΑΝΝΟΥΤΣΟΣ ΜΙΛΤΟΣ πήρε την 5η θέση.