logo-enel

Tuesday 05 Jun 2018
ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΣΤΟ "HYDRAMA TOUR" ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ
Click to enlarge

Το Σαββατοκύριακο 2και 3 Ιουνίου ο Π.Ο.Πατρών ταξίδεψε στο μακρυνό Κ. Νευροκόπι Δράμας για να συμμετάσχει στους διασυλλογικούς αγώνες "Hydrama tour", όπου συμμετείχαν και δύο ομάδες απο την Βουλγαρία.

Την πρώτη ημέρα στην ομαδική χρονομέτρηση 45 κμ οι αθλητές (ΑΧΤΥΠΗΣ ΑΝ.-ΓΙΑΝΝΟΥΤΣΟΣ Μ.- ΜΠΟΥΤΟΠΟΥΛΟΣ Γ. - ΦΡΑΜΠΙΤΣΗΣ Δ.)πήραν την πρώτη θέση έχοντας φτιαξει με μεγαλη χρονική διαφορά απο την Βουλγάρικη Nessebar Shokblaze λίγο λιγότερο απο 2 λεπτά.Την γραμή τερματισμού πέρασε πρώτος ο Μπουτόπουλος Γεώργιος ο οποίος εκανε μια φοβερή δουλειά και ετσι φόρεσε την λευκή φανέλα του πρωτοπόρου της γενικής κατάταξης του Hydrama tour 2018. Στο δεύτερο ετάπ του γύρου ενας αγώνα αντοχής 110km ο ΓΙΑΝΝΟΥΤΣΟΣ ΜΙΛΤΟΣ και με την βοήθεια όλων των συναθλητών του , πάλεψε στα τελευταία 13 ανηφορικά χιλιόμετρα με τους πολύ δυνατούς αντιπάλους του αγώνα και πήρε την τρίτη θέση στο ετάπ αλλά κράτησε την πρώτη θέση γενικής και φόρεσε την πολυπόθητη λευκή φανέλα του τελικού νικητή Hydrama tour 2018.Στους Εφήβους ο ΦΡΑΜΠΙΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ πήρε την δεύτερη θέση και το αργυρό μετάλλιο ενώ στο σύνολο του γύρου πηρε την πρώτη θέση γενικής κατάταξης εφήβων. Στους αγώνες συμμετείχαν επίσης οι αθλητές μας Πολυπαθέλλης Γεώργιος και Δουβετζίδης Δημήτριος των οποίων η βοήθειά τους για την κατάκτηση της Λευκής φανέλας ήταν πολυ σημαντική και καθοριστική.Την ομάδα συνόδευσε ο Πάυλος Χαλκιόπουλος. Συγχαρητήρια σε όλη την αποστολή για τις επιτυχίες αλλά για την ταλαιπωρία του μεγάλου ταξιδιού. Ένα μεγάλο Μπράβο και ενα μεγάλο Ευχαριστώ στους διοργανωτές του Hydrama tour 2018 οι οποίοι έδειξαν για 2η συνεχόμενη χρονιά οτι μπορούν να κάνουν υψηλού επιπέδου αγωνες.Η φιλοξενία τους στο ακριτικό Κ.Νευροκόπι Δράμας και στον πανέμορφο Βώλακα ήταν η καλύτερη.

Την πρώτη ημέρα στο ομαδικό αγώνισμα οι αθλητές (ΑΧΤΥΠΗΣ ΑΝ.-ΓΙΑΝΝΟΥΤΣΟΣ Μ.- ΜΠΟΥΤΟΠΟΥΛΟΣ Γ. - ΦΡΑΜΠΙΤΣΗΣ Δ.)πήραν τα χρυσά μετάλλια και την πρώτη θέση. Στο αγώνισμα της αντοχής ο ΓΙΑΝΝΟΥΤΣΟΣ ΜΙΛΤΟΣ στους νέους πήρε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο ενώ ήταν τρίτος στην γενικά κατάταξη. Στους Εφήβους ο ΦΡΑΜΠΙΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ πήρε την δεύτερη θέση και το αργυρό μετάλλιο. Την ομάδα συνόδευσε ο Πάυλος Χαλκιόπουλος. Συγχαρητήρια σε όλη την αποστολή για τις επιτυχίες αλλά για την ταλαιπωρία του μεγάλου ταξιδιού.